Skip to main content
5+1 otázok pre múzy: Martina Bégerová – výtvarníčka
„Tak ja už som na ceste, budem asi 10 minút meškať“, píšem cez zelenú ikonku Martine. „To je OK, ja sa teda zastavím ešte v cukrárni. Dáme si lásku.“  Odpoveď na displeji auta, „dyslektikovi“ čítajúcemu vety od konca, ktorá vážne ohrozuje premávku.
Zobraziť viac
Mio Ondrej Michálek – My Mythology (MytoLogická výstava)
Čo sa deje na Olympe? Výtvarník Mio Ondra Michálek, chystá výstavu s mytologickými motívmi, ktorá už čoskoro uzrie svetlo sveta v Bratislave.
Zobraziť viac
V jednoduchosti je krása. Nedá sa ukradnúť. (MytoLogická ÚVAHA)
Dá sa povedať, že krásna Helena prišla do Tróje na koni. Na žrebcovi, ktorého nechceš. Veď sa mu pozri do očí... Krása môže byť zničujúca.
Zobraziť viac
In víno Veritas, vo víne je pravda. (Mytologická ÚVAHA)
„Starneš ako víno.“ – osobne som túto lichôtku, ešte nedostal. Myslím, že z nej mám malú obavu. Milovníci tohoto lahodného moku vedia, že staré víno nemusí byť pre kulinára zrovna to pravé, čo poteší jeho chuťové bunky.
Zobraziť viac
5+1 pre múzy - Jan Svoboda - abstraktné umenie (Pouličný PODCAST)
Jan Svoboda je český abstraktný výtvarník. V ateliéri u Jana je vždy na čo pozerať a tiež o čom rozmýšľať. Po dlhšej dobe čakania sa zrodil rozhovor vo forme podcastu.
Zobraziť viac
Bohovia nie sú dokonalí. (ÚVAHA o pokušení)
Správa o slabosti posla bohov, sa prehnala rýchlejšie, ako by to dokázal rošíriť on. Také posolstvá nemajú nohy. Letia si rýchlejšie ako svetlo. Kto by sa nechcel doťahovať a pohrávať sa s Astreyou -  krásnou pozemšťankou?
Zobraziť viac
Subscribe to Vox ProArt