Skip to main content

Pivnica -  miesto pre život, ako stvorené.

Najmä v pandémii, má svoje veľký význam.

Zavrieť sa len tak bez signálu a pokúšať sa niekoho prezvoniť.

Mišino tak činil. A popritom uvažoval.

 

 

Dopravné značky (ÚVAHA z pivnice)
Som vodič. Teda šofér. Teda auta. Ja si myslím, že úplne super a velice skúsený. Je zaujímavé, že si to nemyslia ľudia, ktorých vozím. Vždy, keď niekto ku mne nasadne, tak sa hneď pripúta, dokonca som si všimol, že niektorí sa aj prežehnajú, a to aj tvrdí ateisti. Celkom im nerozumiem, keďže jazdím veľmi opatrne a pozorne, dokonca sa dá povedať, že aj pomaly, málokedy sa dostanem cez 60tku a to aj na diaľnici, takže nechápem prečo majú také nervy.
Zobraziť viac
Sloping (ÚVAHA z pivnice)
Všade čítam množstvo negatívnych informácií o lobingu, celkom tomu nerozumiem, pretože to podľa mňa robím aj ja, ale volá sa to kúsok ináč, je to sloping. Všetko sa v našej krásnej krajine okolo neho točí, potrebujete niečo vybaviť a už prichádza sloping, potrebujete prachy, prichádza sloping, potrebujete pozemok, prichádza sloping, potrebujete robotníkov, prichádza sloping, potrebujete decko dostať na školu, prichádza sloping, potrebujete strčiť babku do starobinca a zas je tu on, legendárny sloping.
Zobraziť viac
Tenisový fanúšik (ÚVAHA z pivnice)
Som tenisový fanúšik a veľký. Milujem to. Dokonca tenis aj hrám. Začal som od decka, ale na Kysuciach tenis moc nešiel, skôr práca v lese s Lakatošom. Dokonca som nastúpil aj na nejaké tenisové zápasy a bol som veľký frajer, až do prvej lopty. Raz som prehral 6:0, 6:0 a dodnes mám z toho traumu, aj keď som síce prehral, ale dostal cenu útechy - obraz. Je to skutočne šport gentlemanov.
Zobraziť viac
Som z Kysúc (ÚVAHA z pivnice)
Som z Kysúc. A to hovorí za všetko, to je proste šťastie. Má to len jednu drobnú chybičku!!! Musíte sa veľmi, ale fakt veľmi snažiť, aby ste ostali na zemi, v pohode, ohľaduplní a skromní k ostatným ľuďom, keď pochádzate z najdôležitejšej oblasti Slovenska, Európy, sveta, planéty.
Zobraziť viac
Aj muži majú svoje tajomstvá (ÚVAHA z pivnice)
Myslím si, že muži majú aj po rokoch svoje tajomstvá a veľmi si ich strážia. Mám kamoša. Veľa sme spolu zažili a myslel som si, že sa poznáme a vieme o sebe veľa. A predsa nás všetkých prekvapil. Raz sme boli na výlete v Amsterdame, divné mesto plné hranolčekov, voľákych rybičiek a ľudí, čo ti fúkajú dym do ksichtu.
Zobraziť viac
Prečo zakázali šarkana? (ÚVAHA z pivnice)
Som smutný a nechápem to. Šarkan je dôležitý v živote muža. Je so mnou od začiatku a vždy tu bol pre mňa. Už ako decko som ich vyhľadával a chcel som sa s nimi hrať a byť šťastný. Ako som dospieval, moja túžba ešte rástla, chcel som mat všetky šarkany sveta doma, dotýkať sa ich, byť s nimi celý deň a celú noc.
Zobraziť viac
Subscribe to Úvahy z pivnice