Skip to main content
Ondra Michálek

5 + 1 pre múzy (PODCAST) - Mio (Ondra Michálek)

Praha - mesto stovežaté, je pre svet hlavne symbolom turizmu s históriu, ktorú jej závidí nejedna európska metropola. Nejeden Japonec pri jej krásach vymláti baterku svojho najnovšieho fotoaparátu, nejeden anglán sa obveselí v baroch pri tretinkovom pive a pohľade na krásne české ženy, nejeden bohatý rus premýšľa o investícii, pri ktorej nemožno prerobiť a nejeden slovák chce ísť do mesta na Vltave  pracovať a žiť.
 
Praha je aj útočiskom pre múzy. Už za čias Rudolfa druhého bola považovaná za metropolu umenia. Asi každý pozná vianočnú klasiku Pekárov cisár, cisárov pekár. 
 
Ten, kto má talent a má možnosť tvoriť v tomto meste, má iste priaznivejšie podmienky presadiť sa. 
 
MIO -  Ondra Michálek je súčasný mladý výtvarník, maliar a kresliar. 
Originál Pražák sa pomaly, ale isto dostáva medzi československú výtvarnú špičku v originálnom štýle #streetartového komiksu, ktorý je veľmi obľúbený hlavne medzi mladou, ale aj strednou generáciou. 
 
 
 
Okrem toho je MIO cestovateľom a tiež uhladeným mladým gentlemanom, s lookom takmer symbolickým pre jeho generáciu. :-)
 
MIO - je jeho symbolom, akýmsi nickname.
 
Prezývkou a symbolmi sa podpisujú tí, ktorí zdobia naše ulice často aj kontroverzným mnohokrát neželaným umením. Prívlastok “neželaný” by si ale pri MIOvých výtvarných kúskoch, takmer iste nepoužil.
 
MIO maľuje 6 rokov a jeho tvorba zaujme svojim osobitým štýlom, farbami a odkazom. Zaujímavý je jeho plán skúsiť skombinovať svoju tvorbu so secesným štýlom českého velikána Alfonsa Muchu. 
 
 
MIOvi položil v krátkom rozhovore 5+1 otázok #Ďuro.
 
Vypočujte si.
 

 
 
PS: Za objav tohoto skvelého výtvarníka by som sa chcel poďakovať jeho fanúšikom a mojim kamarátom Vlaďke a Róbertovi, ktorým MIOve obrazy zdobia ich vkusne zariadený nový byt. (Prídem.)
 
PS2: Podcasty robíme s ambíciou "nestrihať" a zachovať originálnu autenticitu. Nahrávame ich vo VOX podmienkach ulice, kaviarní, barov a preto sa ospravedlňujeme za potenciálne horšiu kvalitu nahrávky a moderátora, ktorý sa snaží čo to dá, ale nie vždy všetko vyjde :-)
 
#Ďuro a #MIO

Pridajte komentár